نگاه اجمالی به عملکرد سکشن ها، ستون ها و ابزارک ها در ویرایشگر المنتور

نرم افزارهای مختلف تولید محتوا، از بخش های متعددی برای طراحی و تولید محتوا استفاده می کنند. صفحه ساز المنتور نیز دارای سه بخش اصلی برای تولید و مدیریت محتوا می باشد. با استفاده از این بخش ها، و محتوای مورد نظر خود را تولید و شخصی سازی کرد. این بخش ها، عبارتند از ابزارک ها، ستون ها و سکشن ها.

ابزارک ها درون ستون ها و ستون ها درون سکشن های استفاده شده در محتوا قرار گرفته و مجموعا، می توانند منجر به طراحی دلخواه شوند. روش های طراحی از هریک از این برگه ها، بسیار متنوع بوده و در عین حال هریک قوانین و ویژگی های مربوط به خود را دارند که با شناخت آنها می توانید محتوا و برگه ای زیبا و در عین حال صحیح داشته باشید.

آنچه در این مطلب می خوانید

  • استفاده از بخش های مختلف المنتور برای تولید محتوا
  • سکشن ها
  • ستون ها
  • ابزارک ها
  • روش استفاده از سکشن
  • طراحی لایه ای و استفاده از ابراک ها در برگه

استفاده از بخش های مختلف المنتور برای تولید محتوا

هر نرم افزار مربوط به تولید محتوا، از بخش ها و قوانینی تشکیل شده است.

برای نمایش محتوا در المنتور، با سکشن ها، ستون ها و ابزارک ها، تولید محتوا و طراحی برگه را انجام می دهیم.

سکشن ها

یکی از بخش های مورد استفاده برای طراحی برگه و تولید محتوا، استفاده از سکشن ها است. این سکشن ها قابلیت جای دادن ستون ها و سپس ابزارک ها را در خود دارند و برای تعبیه چند المان در کنار هم، استفاده می شوند. هر ستون تا ده سکشن در خود جای می دهد.

ستون ها

ستون ها در داخل سکشن ها قرار دارند. در داخل هر سکشن، می تواند بیش از 1 ستون تعبیه شود. حداکثر تعداد ستون درون سکشن، 10 عدد است. در داخل ستون ها نیز می توان از سکشن ها استفاده کرد.

ابزارک ها

ابزارک ها درون ستون های تعبیه شده در صفحه قرار خواهند گرفت. محدودیتی برای تعداد ابزارک های موجود در یک ستون، از نظر تعداد وجود نداشته و می توان به تعداد دلخواه (تا جایی به طراحی برگه آسیب وارد نکند) از آن در ستون ها استفاده کرد.

روش استفاده از سکشن

از منوی میزکار، با کلیک بر روی آیکون + می توانید سکشن موردنظر خود را با تعداد ستون دلخواه، ایجاد کنید.

استفاده مجدد از سکشن درون ستون

اگر تمایل به استفاده مجدد از سکشن درون ستون دارید، اینکار با استفاده از ابزارک «بخش داخلی» و drag & drop کردن به سمت ستون مورد نظر، می توان این کار را انجام داد.

طراحی لایه ای و استفاده از ابراک ها در برگه

با توضیحات داده شده، شما می توانید بر اساس سلیقه و خلاقیت خود، برگه هایی با ترکیبی از سکشن ها و ستون های تودرتو به همراه متن، تصویر و… به تعداد دلخواه ایجاد کنید و محتوای مورد نظر خود را تولید کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.