ملزومات مورد نیاز برای نصب افزونه المنتور

پیش از شروع به کار با المنتور، ابتدا باید سیستم خود را آماده کرده و نیاز به رعایت یک سری از پیش نیاز ها برای استفاده بهینه از صفحه ساز المنتور خواهیم داشت. برای نصب و فعالسازی تنظیمات استفاده از المنتور، ابتدا باید از اطلاعات سیستم موردنیاز برای آن آگاه باشید.

ورژن php، ورژن wordpress، mySQL، تنظیمات نمایش و… همه از گام هایی است که باید برای شروع به کار با المنتور طی کنید. مهمترین بخش ملزومات مورد نیاز برای نصب افزونه المنتور، تناسب حد حافظه با حافظه مورد نیاز المنتور است. در این بخش، چک لیست پیش نیاز ها و تنظیمات مربوط به استفاده از المنتور را خواهید آموخت تا سیستم خود را برای استفاده از آن آماده سازید.

 

آنچه در این مطلب می خوانید

 • وردپرس 5 و یا بالاتر
 • PHP 7 و یا بالاتر
 • MySQL 5.6 یا بالاتر
 • افزایش محدویت حافظه وردپرس
 • روش تغییر حد حافظه
 • نمایشگر های استاندارد
 • سرور ها
 • ماژول PHP Z-Lib
 • وردپرس 5 و یا بالاتر

 

این نکته را در نظر داشته باشید که برای استفاده از امکانات افزونه المنتور باید نسخه وردپرس سایت شما 5 و یا بالاتر باشد

PHP 7 و یا بالاتر

شاید پیش از این، تجربه کار با افزونه المنتور بر روی نسخه PHP 5.4 را نیز داشته باشید. احتمالا مشاهده کرده اید که می توان از تمامی امکانات این افزونه بر روی نسخه 5.4 نیز استفاده کرد. اما ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید. برای اینکه بتوانید تجربه بهتری از کار با این افزونه داشته باشید، به شما پیشنهاد می کنیم که نسخه PHP سایت خود را به 7 و یا بالاتر ارتقاء دهید.

در صورتی که خود شما از عهده این کار بر نمی آیید می توانید از میزبانی هاست خود درخواست کنید که نسخه PHP سایت شما را ارتقاء دهد.

هشدار: قبل ارتقاء نسخه PHP حتما از سایت خود فول بک آپ تهیه کنید.

MySQL 5.6 یا بالاتر

برای استفاده بهینه از المنتور، حتما از نسخه MySQL 5.6 و یا MariaDB 10.0 استفاده کنید.

افزایش محدویت حافظه وردپرس

ظرفیت حافظه ممکن است 64 مگابایت باشد که عدد مناسبی برای اینکار نیست. برای اینکه با مشکل لود نشدن ابزارک های المنتور روبروی نشوید، باید این مقدار را افزایش دهید. حد حافظه، حداقل مقدار 256 مگابایت در نظر گرفته می شود که در حال حاضر مقدار مناسبی است. در صورت استفاده از افزونه های متعدد، ارتقا به 1024 نیز توصیه می شود.

روش تغییر حد حافظه

 1. به تنظیمات direct admin یا Cpanell وارد شوید.
 2. از قسمت پوشه وردپرس، وارد پوشه wp-config.php شده و ادیت کنید.
 3. خط زیر را در پوشه بیابید
/* That's all, stop editing! Happy publishing. */

و سپس قطعه کد زیر را پیش از این خط، در پوشه قرار دهید.

define('WP_MEMORY_LIMIT', '512M');

نمایشگر های استاندارد

در حال حاظر امکان ویرایش صفحات با تلفن همراه و تبلت وجود ندارد. فقط می توانید صفحاتی را که با المنتور طراحی کرده اید را از طریق کامپیوتر ویرایش کنید.

سرور ها

اگر وب سایت شما توسط سرور WP Engine میزبانی می شود، لازم است که SSL را به وب سایت خود اضافه کنید تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

ماژول PHP Z-Lib

ترجیح بر این است که ماژول PHP Z-Lib را بر روی سرور فعال داشته باشید. به صورت پیش فرض این ماژول برای اکثر سرورها فعال می باشد. از پشتیانی میزبانی هاست خود بخواهید تا برسی های لازم را انجام دهند و در صورت لزوم، اقدام به نصب و فعالسازی ماژول داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.